Menopauzės gydymo alternatyvos

Menopauzės gydymo alternatyvos

Black Cohosh

Black cohosh yra viena iš populiariausių ir labiausiai ištirtų natūralių priemonių moterims, kurios nenori naudoti pakaitinės hormonų terapijos ar antidepresantų menopauzės simptomams gydyti.

Black Cohosh yra kilęs iš vėdrynų šeimos augalo ir šimtmečius buvo naudojamas menopauzės gydymui žolelėmis. Šiandien gali būti įvairių formų: kapsulių, tablečių arba miltelių.

Manoma, kad jis smegenyse veikia kaip serotoninas. Atrodo, kad jo poveikis sumažina depresijos jausmą ir reguliuoja kūno temperatūrą.

Pagal mokslinius šaltinius iš  Nacionalinis papildomos ir integralios sveikatos centras (NNCIH), anksčiau buvęs Nacionaliniu papildomosios ir alternatyviosios medicinos centru, iki šiol nėra pakankamai patvirtinti. Apskritai, juodųjų šeivamedžių, kaip patikimo menopauzės gydymo, veiksmingumas dar neįrodytas.

Vitaminas D

Vitaminas D yra svarbus vitaminas kaulų atsinaujinimui, normaliam ląstelių augimui ir hormonų pusiausvyrai, o tai labai svarbu moterims menopauzės metu.

Vitaminas D dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, nes mūsų organizmas jį gamina veikiamas saulės spindulių.

Moterų senstant mažėja jų gebėjimas įsisavinti vitaminą D, todėl didėja kaulų retėjimo rizika ir poreikis įtraukti vitaminą D į dietą.

Kad gautumėte rekomenduojamą 600 tarptautinių vienetų (TV) paros dozę, turite vaikščioti 15–20 minučių. Prieš eidami būtinai užsidėkite kremą nuo saulės ir užsidėkite kepurę, kad apsaugotumėte odą.

Jei lyja arba negalite išeiti į lauką, išgerkite saulės vitaminų kapsulę.

Taip pat svarbu užpildyti lėkštę maisto, kuriame gausu vitamino D. Tokie maisto produktai yra sardinės, tunas, laukinė lašiša, spirituoti pieno produktai ir kiaušiniai.

Jonažolės

Iš populiariausių žolelių, vartojamų nuo menopauzės nuotaikų kaitos, miego sutrikimų, depresijos ir nerimo, jonažolės vartojamos jau daugelį dešimtmečių ir daugelyje pasaulio šalių.  Gauti iš laukinių žydinčių augalų Hypericum perforatum, lapai ir žiedai nuskinami ir džiovinami, o vėliau iš jų galima užplikyti arbatą arba gerti kaip tabletę ar skystį.

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad jonažolė yra veiksminga gydant sunkią ir lengvą depresiją.

Prieš vartodami jonažolių preparatus būtinai pasitarkite su gydytoju, nes ji gali sąveikauti su kitais vaistais ir turėti labai rimtų šalutinių poveikių.

Ženšenis

Ženšenis yra žolė, kurią daugelis tautų (kinų, korėjiečių ir Amerikos indėnų) naudojo kaip vaistą penkis tūkstančius metų. tūkstančius metų ir palengvinti menopauzės simptomus: nuovargį, nerimą ir stresą.

Galite vartoti įvairių formų ženšenį, įskaitant arbatą, miltelius ir ekstraktą.

Alternatyvūs metodai

Padėti patyrusiam gydytojui apsispręsti pasirenkant alternatyvų menopauzės simptomų gydymo būdą. Tai ypač aktualu, jei planuojate vartoti kokių nors žolelių ar papildų.

Tobula sveikata ir kūno rengyba atlieka svarbų vaidmenį mažinant simptomus. Tarp jų: mankšta, joga, akupunktūra, tinkama mityba.

Joga

Jau seniai įrodyta ir patvirtinta, kad joga gali sumažinti dirglumą ir menopauzės sukeltą depresiją. Moterys teigia, kad jogos atsipalaidavimo ir tempimo technika padeda stabilizuoti nuotaiką, gerina bendrą savijautą.

Išbandykite jogą kartą ar du per savaitę, kad gautumėte didžiausią naudą. Išmokę pagrindus, galite skirti šiek tiek laiko praktikuotis patogiai savo namuose.

Akupunktūra

Daugelis moterų menopauzės simptomus palengvina akupunktūra. Akupunktūros naudą lemia tik placebo efektas, tačiau tyrimai parodė, kad akupunktūra gali būti tinkama alternatyva ir priedas prie hormonų terapijos moterys, kenčiančios nuo karščio bangų .

Akupunktūros naudojimas kartu su kitais alternatyviais menopauzės simptomų gydymo būdais yra pagrįstas. 

Kvėpavimo valdymas

Sąmoningas gilus kvėpavimas, pvz., praktikuojamas jogos ir meditacijos metu, turi raminantį poveikį protui ir gali palengvinti kai kuriuos menopauzės simptomus, pvz., nerimą ir karščio bangas.

Kai tik pajusite karščio blyksnį ar skubėjimą, prisitvirtinkite. Pradėkite įkvėpdami per nosį iki keturių. Sulaikykite kvėpavimą, kol suskaičiuosite iki septynių. Tada visiškai iškvėpkite per burną ir suskaičiuokite aštuonis.  Pabandykite šį ciklą užbaigti dar du kartus, kartodami pratimą.

Medical Review Judith Marchin, MD.

2018 m. sausio 8 d. - Autorė Lisa Cappellon

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.