Facebook Pixel

Mėlynės akims

Mėlynės akims

Mėlynės yra vienas iš pirmaujančių žolelių medicinos šaltinių. Jo savybės žinomos šimtmečius, o vienas įdomiausių – gebėjimas pagerinti regėjimą.
Mėlynių daugiausia galima rasti miškuose, dažniau spygliuočiuose, o kartais ir atvirose vietose, pavyzdžiui, pelkėse. Ukrainoje jo vaisiai yra vienas iš svarbiausių laukinių maisto produktų. Jis dažnai naudojamas tradiciniuose liaudies patiekaluose.
Geriausia nuimti paskutinę birželio savaitę, kai pradeda derėti vaisiai. Vasaros pabaigoje skinami lapai, kuriuose gausu taninų, flavonoidų.
Pagrindiniai juodųjų uogų junginiai yra flavonoidai, į kuriuos įeina antocianinai. Jie yra labai stiprūs antioksidantai, o mėlynėse jų yra nemažas kiekis. Dėl šios priežasties mėlynės apsaugo organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio sveikoms ląstelėms. Be to, jie leidžia išlaikyti gerą regėjimą ir užkirsti kelią įvairioms akių ligoms.Naudojamas naktiniam aklumui ir regėjimo sutrikimams, susijusiems su padidėjusiu jautrumu šviesai, gydyti. Stiprina akies kapiliarus, todėl regėjimas pagerėja.
Tyrimas, kuriame dalyvavo 50 žmonių, sergančių sunkia senatvine katarakta, kuriems buvo duota mėlynių ekstrakto ir vitamino E, parodė, kad nemaža daliai dalyvių progresuojanti liga sumažėjo. Mėlynės stiprina kolageną, taigi ir visą jungiamąjį audinį. Tai svarbi savybė žmonėms, kuriems gresia glaukoma dėl aukšto akispūdžio.
Antocianinai gerina kraujotaką visose kraujagyslėse. Ši savybė naudinga esant galūnių kraujotakos sutrikimams. Padeda sergant venų varikoze, mažina hemorojaus skausmą. Mėlynės gali būti naudingos sergant gripu – žarnyno infekcija, nes turi natūralių viduriavimą stabdančių savybių. Jie veikia lygiuosius raumenis, kurie gali palengvinti skausmingas mėnesines.

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.