Skydliaukės svoris yra maždaug 12–25 gramai. Tačiau, nepaisant mažo svorio, šis organas yra atsakingas už normalų viso žmogaus kūno vystymąsi. O pagrindinė sudedamoji dalis, normalizuojanti skydliaukės veiklą, yra jodas.
Kas yra jodas?
Jodas yra medžiaga, kuri yra visiškai atsakinga normaliai skydliaukės veiklai. Nuo nuotaikos ir gero miego iki nėštumo & nbsp; – visi šie procesai tiesiogiai priklauso nuo to, ar organizme yra reikiamo jodo kiekio.
Jodo trūkumas
Intelektinis vystymasis tiesiogiai priklauso nuo jodo buvimo. Remiantis Jungtinių Tautų atliktų tyrimų rezultatais, apie keturiasdešimt trys milijonai žmonių kenčia nuo protinio atsilikimo dėl jodo trūkumo organizme.
Jei organizme trūksta jodo, gali pasireiškia tokiais simptomais:
Dirglumas.
Mieguistumas.
Intelekto sutrikimas.
Atminties pablogėjimas.
Mieguistumas.
Nuolatinis nuovargis.
Jodo trūkumas moters organizme neigiamai veikia pieno liaukų sveikatą, sukelia menstruacijų sutrikimus, nevaisingumą.
Jodo trūkumas o vaiko organizme jie pasireiškia šiais simptomais:
Smegenų veiklos sutrikimas.
Kretinizmas.
Kurtumo atsiradimas.
Sumažėjęs kalcio kiekis kauluose.
Sutrikimas seksualinio vystymosi sutrikimai.
Trapūs kaulai.
Displazija
Reikėtų atsiminti, kad jodas – Tai medžiaga, kurios organizmas negali susintetinti pats, todėl ji turi būti tiekiama su maistu ar maisto papildais. Daugelis žmonių bando kompensuoti jodo trūkumą įvairiais maisto papildais ir teisingai, nes mūsų rajone su maistu gauti pakankamai jodo tiesiog neįmanoma. Jodo yra jūros gėrybėse ir dumbliuose, todėl galite paklausti klausimas sau: kaip dažnai valgote jūros gėrybes, o juo labiau jūros dumblius maistui? Greičiausiai atsakymas bus neigiamas, todėl jūs patys turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti jodo papildus, net ir pačius nebrangiausius.
Tačiau visada turėtumėte atminkite, kad perdozavus jodo jodas taip pat labai pavojingas organizmui, todėl nereikėtų viršyti paros poreikio be gydytojo recepto. Didelės jodo dozės reikalingos tik tuo atveju, jei gydytojas diagnozuoja ūmų jo trūkumą.
Jodo dozė
Jaunesniems nei penkerių metų vaikams paros jodo dozė yra 90 mikrogramų.
Vaikai nuo 5 iki 12 metų turi gauti ne mažiau kaip 120 mikrogramų jodo per dieną.
Paaugliai ir suaugusieji – 150 mikrogramų jodo per dieną.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu moteris turi gauti ne mažiau kaip 250 mikrogramų jodo per dieną.
Atsakomybės neigimas
Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.