Facebook Pixel

Kolageno poveikis organizmui

Kolageno poveikis organizmui

Kolagenas yra vienas iš pagrindinių elementų, ypač formuojančių odą, sausgysles, kaulus, sąnarius ir akies rageną. Kolageno skaidulos yra itin elastingos ir patvarios. Apsaugokite vidaus organus (inkstus, kepenis, skrandį) ir laikykite juos tinkamoje padėtyje. Tinkamu odos drėkinimu rūpinasi kolagenas. Jo dėka odos ląstelės atnaujinamos. Kolagenas vaidina svarbų vaidmenį imuninėje sistemoje: stabdo patogeninių bakterijų, toksinų ir vėžinių ląstelių vystymąsi. Pats organizmas gamina kolageno skaidulas.

Kolageno trūkumo organizme pasekmės

Po 26 gyvenimo metų žmogaus organizmas palaipsniui praranda gebėjimas atkurti kolageno skaidulas. Tačiau ne tik dėl to sumažėja kolageno kiekis organizme. Ligos ir padidėjęs fizinis aktyvumas taip pat neigiamai veikia kolageno skaidulas. Kolageno sunaikinimas ir jo atstatymo problemos yra judėjimo sutrikimų, sąnarių ligų, nugaros skausmų, gilių raukšlių atsiradimo, celiulito ir pernelyg didelio plaukų slinkimo priežastis.

Kolagenas odoje

Kolageno užduotis yra stebėti sinovinio skysčio gamybą, taip pat turi įtakos kremzlės elastingumui ir kietumui. Judančių kaulų sandūroje yra specialios gleivės, mažinančios trintį. Kai sumažėja sinovinio skysčio kiekis (pavyzdžiui, dėl ligos), tada dėl kiekvieno judesio jaučiame skausmą. Laikui bėgant mūsų organizmui trūksta vario, vitaminų A, C, E. Būtent šios medžiagos veikia kaip pagalbinė priemonė kolageno skaiduloms atkurti. Mažas kolageno kiekis yra mūsų odos būklės silpnėjimo priežastis. Įvairūs veiksniai (saulės spinduliuotė, laisvieji radikalai) turi žalingą poveikį. Dėl to gilėja raukšlės, oda praranda elastingumą ir lankstumą. Kolageno trūkumas sukelia celiulitą, kuris atsiranda ploniems ir nutukusiems žmonėms.

Kolageno papildymas


Deja, kolageno maiste beveik niekada nerandama. Norėdami jį papildyti, turėtumėte naudoti specialius maisto papildus. Skystas pavidalo kolagenas greitai absorbuojamas. Reguliarus kolageno vartojimas duoda pastebimų rezultatų.

Turinys
  • Kolageno trūkumo organizme pasekmės
  • Kolageno papildymas
Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.