Facebook Pixel

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą sergant skydliaukės liga

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą sergant skydliaukės liga

Kaip padėti, jei skydliaukės būklė turi įtakos plaukų būklei?

Koks ryšys tarp skydliaukės ir plaukų?

Skydliaukės liga dažnai sukelia plaukų slinkimą, jei ji yra sunki arba negydoma nedelsiant. Supratimas, kokia gili ši priežastis, reiškia, kaip auga plaukai ir kas turi įtakos jų būklei.

Plaukai pradeda augti nuo šaknų plauko folikulo apačioje, galvos odoje.

Be to, kraujagyslės, esančios prie odos šaknų, jas maitina, sukurdamos ir atnaujindamos ląsteles, todėl plaukai auga.

Riebalinės liaukos nuolat gamina riebalus. Kodėl jie tai daro? Pamaitinti galvos odą ir išlaikyti plaukus švelnius bei žvilgančius.

Plaukai dažniausiai auga tam tikrą laiką, bet vėliau iškrenta. Ir vėl prasideda naujas jų augimo ciklas.

Kai sutrinka hormonų, ypač T3 ir T4 patikimo šaltinio hormonų, gamyba, tai paveikia ir kitus organizmo procesus. Įskaitant plaukų vystymąsi ir augimą nuo šaknų. Esant hormonų pusiausvyros sutrikimui, plaukai slenka ir sulėtėja visi organizme vykstantys procesai, dėl to plonėja galvos oda ir slenka plaukai.

Alopecija yra autoimuninė liga, kuri dažnai pastebima esant skydliaukės sutrikimams. Su šia patologija įvairiose kūno vietose atsiranda dalinis plaukų slinkimas, tačiau tai gali būti ir ištisos sritys. Laikui bėgant ši būklė gali sukelti visišką nuplikimą. Kitos autoimuninės ligos, dėl kurių gali slinkti plaukai, yra policistinių kiaušidžių sindromas ir raudonoji vilkligė.

Kai kurie vaistai, kuriuos naudojame skydliaukės ligoms gydyti, taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Pavyzdžiui, karbimazolas ir propiltiouracilas yra vaistai nuo skydliaukės, retais atvejais gali sukelti plaukų slinkimą. Dažnai gali būti sunku pasakyti, ar dėl vaistų ar skydliaukės ligos slenka plaukai dėl ilgo jų gyvavimo ciklo.

Plaukų slinkimo simptomai dėl sutrikusios skydliaukės funkcijos.

Plaukų slinkimas gali lėtai vystytis esant hipotirozei ir hipertireozei. Ne iš karto galima aptikti iškritusių vietų ar retėjančių plaukų. Tik gali atrodyti, kad plaukai tapo plonesni..

Nuo 50 iki 100 plaukų kasdien nukrenta nuo galvos – ir tai yra norma. Jei iškrenta daugiau plaukų, tai reiškia, kad organizmas susiduria su problema, kai nutrūksta normalus plaukų augimas ir paspartėja plaukų slinkimas.

Bet yra gerų naujienų! Plaukų slinkimas dėl skydliaukės ligų dažniausiai yra laikinas. Gydymo metu plaukų slinkimas dažniausiai pasireiškia tik pirmajame gydymo etape. Kai kurie žmonės vis dar nerimauja, kad vaistai prisideda prie plaukų slinkimo, tačiau taip nėra. Plaukų slinkimas gali būti susijęs su fiziologiniu jų gyvenimo ciklo aspektu.

Išgydyti ir pašalinti priežastį.

Lengvos skydliaukės ligos formos dažniausiai nesukelia plaukų slinkimo. Turite atidžiai stebėti savo būklę, apsilankyti pas gydytoją, atlikti būtinus tyrimus, kad galėtumėte stebėti gyvybiškai svarbio endokrininės sistemos organo sveikatą. Naudodami vaistus galite išsaugoti plaukus ir atkurti jų augimą. Gydymas greičiausiai nebus greitas, nes plaukams reikia šiek tiek laiko sustiprėti ir augti.

Skydliaukės gydymas ir galimi gydymo būdai:

Levotiroksinas (hipotirozė)

Propiltiouracilas ir metimazolas (hipertiroidizmas)

Beta blokatoriai (hipertiroidizmas)

Vartodamas vaistus, gydantis gydytojas privalo stebėti skydliaukės hormonų kiekį.

Gydymo metu, kelis mėnesius, gali būti stiprus plaukų augimas. Tačiau atnaujintų plaukų spalva ir tekstūra gali skirtis nuo originalių.

Natūralios priemonės ir gydymas namuose

Kartu su vaistais galima naudoti  namų priemones, padedančias sustabdyti plaukų slinkimą ir atkurti plaukų augimą.

Geležies stiprumas.

Feritino kiekis dažniausiai siejamas su mūsų organizmo geležies atsargomis. Mažas feritino kiekis taip pat sukelia plaukų slinkimą.

Ankstesni tyrimai rodo, kad plaukų slinkimo priežastis gali būti geležies atsargų trūkumas organizme, išskyrus žmones, sergančius endokrininės sistemos ligomis. Toks teiginys paaiškina, kad skydliaukės problemos tiesiogiai veikia feritino kiekį organizme. Norint išsiaiškinti tikrąją plaukų slinkimo priežastį, nebūtų nereikalinga papildomai tikrinti geležies ir feritino kiekį.

Mitybos papildymas

Maistingumo trūkumai taip pat gali turėti įtakos bendrai plaukų augimo linijos būklei, net jei nėra skydliaukės ligos. Tokiu atveju nuo plaukų slinkimo rekomenduojami šie kompleksai:

Vitaminai B-7 (Biotinas) ir B kompleksas

Cinkas

Varis

Geležis

Vitaminai C, E ir A

Kofermentas Q10

Jos turi būti vartojamos griežtai laikantis dozės, kitaip didelis kiekis multivitaminų sukelia plaukų slinkimą.

Biotus internetinėje parduotuvėje siūlomas didžiulis vitaminų, mineralų ir jų kompleksų asortimentas plaukų stiprinimui ir augimui. Mūsų svetainėje pamatysite didelį prekių pasirinkimą ir tikrai rasite kažką sau. Skambinkite ir užsisakykite!

Subalansuota mityba

Kokybiškų ir natūralių produktų dietos laikymasis yra raktas į visų mūsų kūno organų ir sistemų sveikatą.

Jei gydotės, kalcio turinčius maisto produktus geriausia valgyti praėjus keturioms valandoms po levotiroksino vartojimo, kad vaistas būtų geriau įsisavinamas.

Perdirbti maisto produktai, tokie kaip cukrus, raudona mėsa ir keptas maistas, gali sukelti nepageidaujamą uždegiminį atsaką. Kofeinas ir alkoholis taip pat draudžiami. Kadangi bet koks uždegiminis procesas turi įtakos hormonų pusiausvyrai, įskaitant didėjantį plaukų slinkimą.

Naudokite neuždegiminius produktus

Imbieras ir ciberžolė yra priešuždegiminiai maisto produktai, gerinantys endokrininę funkciją. Jūsų skydliaukė yra endokrininės sistemos dalis, todėl ją palaikyti būtina, kai pasireiškia skydliaukės ligai būdingi simptomai.

Pasitarkite su gydytoju ir pabandykite į savo racioną įtraukti šviežio imbiero šaknies ar ciberžolės. Ir kadangi jie yra puikaus skonio, jie tinka prie bet ko – nuo kepimo iki kokteilių.

Vaistažolės.

Tradicinė ir alternatyvi medicina naudoja specialias žoleles nuo plaukų slinkimo sergant tokiomis ligomis kaip alopecija. Šie žolelių užpilai turėtų būti geriami kasdien ir susideda iš:

So Palmetto

Black Cohosh

Kinų angelika

Chamelirium (netikras vienaragis)

Sacred Vitex

Raudonasis dobilas

Prieš naudodami patys, pasitarkite su gydytoju, kurios žolės jums gali tikti.

Eteriniai aliejai.

Nors šioje srityje nėra daug tyrimų, bet vis dėlto. Nustatyta, kad eukalipto aliejus ir kiti augalų ekstraktai mažina plaukų slinkimą ir pagerina plaukų išvaizdą.

Jodo lygis

Žmonės, sergantys autoimunine skydliaukės liga, turėtų stebėti savo suvartojamo jodo kiekį. Mūsų kūnas naudoja jodą skydliaukės hormonams gaminti, todėl jo perteklius organizme sukelia disbalansą.

Dumblių ir kitų jūros produktų, kuriuose gausu jodo, įtraukimas į savo racioną gali pabloginti plaukų būklę, įskaitant padidėjusį plaukų slinkimą. Kai kuriuose multivitaminuose ir sirupuose nuo kosulio taip pat gali būti jodo, todėl prieš naudodami šiuos produktus atidžiai perskaitykite etiketes.

Plaukų priežiūra

Reguliari plaukų priežiūra gali sustabdyti plaukų slinkimą:

Nesukrinkite ir netraukite plaukų į labai siauras kaseles ar kuodas, nes tai neskatina geros kraujotakos.

Nelyginkite garbanotų ir nesurieskite tiesių plaukų, jie išsaus ir lūžinėja.

Naudokite plačių dantų šukas ir standžius šepečius.

Rūpinkitės savo plaukais ir netraukite jų, leiskite jiems natūraliai iškristi.

Kantrybė ir rūpestis

Plaukų gydymas nėra lengvas ir gali užtrukti keletą mėnesių, kol pasirodys rezultatai. Šiuo sunkiu laikotarpiu labai svarbi emocinė parama, todėl pasikonsultuokite su gydytoju arba pasikalbėkite su kitais žmonėmis, kurie išgyveno šį sunkų laikotarpį.

Prieš bandydami gydyti plaukų slinkimą namuose, pasitarkite su gydytoju. Skydliaukės liga dažniausiai nesukelia plaukų slinkimo, kol ji netampa lėtine. Bet tai gali būti kitos ligos požymis. Tinkamai gydydami, per kelis mėnesius galite tikėtis tinkamos sėkmės ir naujų plaukų augimo. 

 

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.