Facebook Pixel

Medicina JAV: technologijų plėtros pagrindas ar žmonių taupymas?

Medicina JAV: technologijų plėtros pagrindas ar žmonių taupymas?

Yra daug nuomonių ir spėlionių apie JAV sveikatos priežiūros sistemą. Amerikos gydytojų pajamos yra nuolatinė pokalbių tema „gerai ten, kur mūsų nėra“, o draudimo medicina Rusijos vartotojo akyse apaugo mitais ir legendomis. Galima ilgai ginčytis dėl brangių medicinos paslaugų ar jų kokybės, tačiau pagal PSO tyrimus JAV yra tarp lyderių pagal poreikių tenkinimą ir pagarbą pacientams.

Kodėl ar amerikiečiai taip pasitiki savo gydytojais? Ekspertai mano, kad viena iš priežasčių yra ta, kad JAV medicinos pagrindas yra senas šeimos medicinos sluoksnis.

Būtent šeimos gydytojas stovėjo prie gydymo ištakų. Nuo seniausių laikų gydytojas buvo universalus specialistas, nors su įvairia sėkme gydė visas įmanomas ligas ir traumas. Labai specializuotų specialistų poreikis atsirado palyginti neseniai, sparčiai vystantis mokslui ir technologijoms, sukaupus didžiulį medicininių žinių bagažą, tačiau ribojant šio tomo studijavimo laiką.

Pamažu pradėta sisteminti terapinis požiūris į žmogų, į kurį visada buvo atsižvelgiama diagnozuojant tokius svarbius veiksnius kaip gyvenimo būdas, paveldimumas, lėtinės ligos. Taigi, gydant aukščiausios kokybės atskiras ligas, dingo visapusiška bendros paciento sveikatos būklės vizija. Paprasčiau tariant, vienos ligos gydymas gali paūminti kitą, o gydymo režimai gali būti nesuderinami. Visa tai neabejotinai kenkia sveikatai, be to, ekonomiškai nenaudinga tiek pacientui, tiek valstybei.

Šeimos gydytojas kaip esminis medicinos pagrindas ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse

JAV ir daugelio Europos šalių medicina, kurios pagrindinė grandis yra bendrosios praktikos gydytojai, yra nacionalinės sveikatos priežiūros pagrindas. Šeimos gydytojas šiandien yra aukštos kvalifikacijos medicinos darbuotojas, turintis plačias žinias tiek terapijoje, tiek atitinkamai daug siaurų specialybių, turintis įgūdžių gydyti nesudėtingas įvairių ligų formas, taip pat atlikti bazinius diagnostinius tyrimus. Toks gydytojas gali būti laikomas asmeniniu gydytoju, nes jis nuolat stebi visus šeimos narius, įskaitant kasmetinius medicininius patikrinimus. Europoje vis dar susiklosčiusi situacija, kai šeimai jau kelias kartas vadovauja gydytojų dinastija.

Įprastas šeimos gydytojo darbo algoritmas atrodo taip:

  1. Pirmas veiksmas Konsultacija problemai arba ligoms nustatyti
  2. Antras veiksmas Būtinų laboratorinių ir instrumentinių tyrimų paskyrimas
  3. Trečias veiksmas diagnozė
  4. ketvirtas veiksmas rekomendacijos ir gydymo režimo paskyrimas
  5. Penktas žingsnis Gydymo rezultatų stebėjimas, o taip pat, jei reikia, nuodugnesnis ligos tyrimas, nukreipiant pacientą pas siaurą specialistą.

Be to, bendrosios praktikos gydytojas visą gyvenimą veda savo pacientą, koreguodamas jo fizinį aktyvumą ir mitybą, skirdamas vitaminų kompleksus ir maisto papildus, be kurių dauguma amerikiečių ir europiečių neįsivaizduoja savo egzistavimo.

Kokia šeimos medicinos nauda visuomenės sveikatos sistemai?

Visų pirma, reikšmingas išlaidų taupymas. Taip, ilgalaikis (apie 10 metų) bendrosios praktikos gydytojo mokymas specializuotame universitete bus brangus, aukštos kvalifikacijos specialistų rengimas pareikalaus didelių biudžeto investicijų.

Tačiau grąža gali būti tiesiog kolosali , nes medicinos statistika visiškai liudija šeimos medicinos naudai . Štai tik keletas pagrindinių rodiklių:

  • jauname amžiuje (iki 25 m.) sergantieji sezoninėmis ligomis mieliau užsiima savigyda iki 35 m. dažniau kreipiasi į gydytojus dėl ligų, kurias paprastai nesunku diagnozuoti patyręs gydytojas, pvz., koronarinė širdies liga, artritas, diabetas, osteochondrozė

Jau remdamiesi šiais duomenimis duomenis, galima padaryti atitinkamas išvadas. Šeimos gydytojas – tikras išsigelbėjimas darbingo amžiaus žmonėms. Tik ilgai, o dar geriau – nuo gimimo ligonį stebintis gydytojas gali diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje ar net numatyti jos atsiradimo galimybę. Kalbant apie pagyvenusius žmones, gydytojas gali gana sėkmingai kontroliuoti visas komplekse esančias ligas, nes jie dažniausiai būna patologinių būklių pavidalu, o nuolatinio stebėjimo dėka laiku užkerta kelią ligų paūmėjimui.

Išvados

JAV šeimos medicinos sistema, derinama iki smulkmenų, leidžia valstybei sutelkti dėmesį į ne mažiau svarbius dalykus – kompleksinę stacionarinę priežiūrą, tyrimus, vakcinų ir vaistų kūrimą. Siaurieji specialistai turi galimybę dirbti su naujausiomis technologijomis didelio tikslumo medicininėje aparatūroje. Valstybinės neturtingų piliečių medicininės priežiūros programos kasmet didina savo išlaidas. JAV medicina užima pirmą vietą pasaulyje pagal išlaidas vienam asmeniui.

Vidutinis amerikietis turi draudimą, apimantį šeimos gydytojo išlaidas, o tada viskas priklauso nuo sveikatos ir finansinės būklės. asmenį.

Nepaisant to, kad šeimos medicinos reguliavimo metodų kūrimas ir diegimas valstybiniu lygmeniu reikalauja ilgų metų pasirengimo, vis daugiau šalių pradeda žvelgti šia kryptimi, perimdamos 2008 m. turtingesni ir stabilesni kaimynai.

Turinys
  • Šeimos gydytojas kaip esminis medicinos pagrindas ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse
  • Įprastas šeimos gydytojo darbo algoritmas atrodo taip:
  • Kokia šeimos medicinos nauda visuomenės sveikatos sistemai?
  • Išvados
Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.