Facebook Pixel

COVID-19 mirčių, susijusių su vitamino D trūkumu

COVID-19 mirčių, susijusių su vitamino D trūkumu

Remiantis naujais tyrimais, vitaminas D, kurį paprastai gamina odos ląstelės, kai yra veikiamas saulės spindulių, atlieka svarbų vaidmenį apsaugant nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Karalienė Elžbieta ir Rytų Anglijos universitetas žemą vitamino D kiekį žmonėms sieja su mirtingumo nuo COVID-19 skaičiumi visoje Europoje (https://www.mdpi.com/2072-6643/12/4/988/htm).

Tai tyrimas, kuris tikrai nusipelno dėmesio kaip galimas koronaviruso paslapties raktas primena, kad mūsų sveikatos būklė yra glaudžiai susijusi su mūsų gyvenimo būdu.

Mokslininkai peržiūrėjo esamą medicininę literatūrą, siekdami surašyti vidutinį vitamino D kiekį tarp 20 Europos šalių ir piliečių. tada palygino skaičius su santykiniu mirčių nuo COVID-19 skaičiumi kiekvienoje šalyje.

Paprasta statistinė analizė parodė, kad tarp skaičių yra gana stiprus ryšys, o populiacijose, kuriose vitamino D koncentracija mažesnė, taip pat daugiau mirčių nuo SARS-CoV-2.

Be to, pirmiau minėto tyrimo rezultatai Tyrimas tik patvirtina ankstesnius tyrimus, rodančius, kad pakankamas vitamino D kiekis organizme sumažina kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip gripas ir tuberkuliozė, ir vaikų astmos riziką (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2759054/).

Koks poveikis virusui?

Vitaminas D yra riebaluose tirpus junginys, kurį kaip maistinę medžiagą galime gauti iš maisto produktų, tokių kaip grybai, žuvis (riebios veislės), jautienos kepenys, kiaušinio trynys ar mūsų organizmas gali jį pasigaminti pats, kai yra veikiamas ultravioletinių spindulių.

Visi žino, koks svarbus vitamino D vaidmuo įsisavinant kalcį ir reguliuojant kraujospūdį. Tačiau neklasikinis vitamino D vaidmuo taip pat yra T-limfocitų antigeno receptoriaus moduliavimas. Kitaip tariant, vitaminas D aktyviai dalyvauja imunoreguliacijoje. Visų pirma, įrodytas vitamino D vaidmuo gleivinės imuniniame atsake į patogenus (https ://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2955835/), ir, kaip žinote, koronavirusas į žmogaus organizmą patenka tiesiog per nosies ir burnos gleivinę.

Dar vienas įdomus faktas

Nuostabu, pagal Ligoninės fondo mokslininkų pateiktą statistiką. Karalienės Elžbietos ir Rytų Anglijos universiteto, Skandinavijos šalių piliečių organizme vitamino D kiekis vidutiniškai didesnis nei saulėtosios Ispanijos ir Italijos piliečių. Tai dar kartą įrodo, kad negalima pamiršti maisto ir kitų alternatyvių vitamino D šaltinių.

Vitamino D kiekį organizme būtina kontroliuoti, jei dažnai peršalimas, lėtinių ligų komplikacijos, antsvoris be kitų nustatytų priežasčių. Vartojant vitaminą D įvairiomis formomis – kapsulėmis ir skysčiais – jis pasipildo. trūkumas ir padidina organizmo atsparumą nepalankiai aplinkai.

Turinys
  • Koks poveikis virusui?
  • Dar vienas įdomus faktas
Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.