Facebook Pixel

Spirulina – kokia jos supergalia? Išsiaiškinkime tai kartu

Спирулина имеет невероятно высокое содержание белка (около 65%) и содержит все 9 незаменимых аминокислот, которые человеческий организм не может вырабатывать самостоятельно.

1974 m. Pasaulinėje maisto konferencijoje Jungtinės Tautos spiruliną pavadino „ateities maistu“. Galbūt terminai „super stiprybė“, „super maistas“ skamba pernelyg apgailėtinai, tačiau kalbant apie spiruliną, jų vartojimas yra visiškai pagrįstas. Šiame straipsnyje mes stengsimės suprasti visus klausimus apie spiruliną ir jos, kaip visaverčio maisto, kuriame gausu baltymų ir daug kitų maistinių medžiagų, naudą.

Kas yra spirulina?

Spirulina yra vienaląstė cianobakterija (melsvadumblių gentis), priklausanti Cyanophyceae klasei. Yra apie 35 skirtingų rūšių spirulinos, iš kurių tik dvi minta žmonės ir kai kurie gyvūnai:

 • Arthrospira platensis 
 • Athrospira maxima

Šio primityvaus augalo vystymasis buvo labai lėtas per 3,5 milijono metų ir buvo būdas prisitaikyti prie atmosferos aplinkos sąlygų. Šios veiklos rezultatas buvo anglies dioksido pavertimas organiniais junginiais vandens pagalba. Iki šiol spirulina kartu su kitais mikrodumbliais gamina maždaug 60% viso pasaulio deguonies kiekio. Šaltinis

Biologinis spirulinos portretas

<img src="https://blog.biotus.lt/media/ wysiwyg='=" "="" alt="Spirulina yra vienaląstė cianobakterija (melsvadumblių gentis), priklausanti Cyanophyceae">

Spirulina gavo savo pavadinimą dėl mažos spiralinės struktūros. Jis turi atvirą spiralę, kuri leidžia pluoštams laisvai suktis aplink ašį. Spirulinos ilgis siekia iki 1 mm, o skersmuo – nuo 1 iki 3-12 mikronų didesnių veislių mikrodumbliuose. Tokia dumblių forma gali būti tik tada, kai spirulina yra panardinta į skystį. Idealios augimo sąlygos:

 • daug saulės šviesos;
 • optimali temperatūra 35–38°C;
 • šarminė šilta aplinka (iki 11 pH).

Augalas negali augti, jei temperatūra nukrenta žemiau 15-20°C. Geografiškai idealios sąlygos spirulinai yra plotas tarp Vėžio ir Ožiaragio atogrąžų, tai yra atogrąžų klimatas.

Spirulina natūraliai auga mineralų turtinguose šarminiuose ežeruose, kurių galima rasti visuose žemynuose, dažnai prie ugnikalnių. Didžiausias spirulinos kiekis šiandien susikaupęs trijose vietose:

 1. Ežeras Texcoco Meksikoje .
 2. Čado ežeras Centrinėje Afrikoje.
 3. Iš Didžiojo Rifto slėnio Rytų Afrikoje.

Spirulinos kokybė skiriasi priklausomai nuo sezono. Galutiniam produktui taip pat turi įtakos:

 • gaunamos saulės šviesos kiekis;
 • mineralų ir maistinių medžiagų kokybė vandenyje;
 • surinkimo, džiovinimo ir apdorojimo sąlygos.

 

Spirulinos naudojimo istorija 

Dumblius žmonės naudojo kaip maistą nuo priešistorinių laikų, tačiau dauguma Spirulinos paliko reikšmingą pėdsaką actekų ir Kanembu genties kultūroje.

Actekų civilizacija Meksikoje ir spirulina 

<img src="https://blog.biotus.lt/media/ wysiwyg='=" "="" alt="Spirulina šimtmečius vaidino svarbų vaidmenį actekų dietoje">

Pirmasis rašytinis paminėjimas apie spiruliną kaip maistą tarp actekų 1521 m. gamino ispanas Bernalas Diazas del Castillo iš Korteso būrio, kuris pranešė apie spirulinos rinkimą iš Tekskoko ežero. & nbsp; Actekai rinko tecuitlatl (kaip jie vadino savo kalba) aplink plūduriuojančius sodus, kuriuos jie sukūrė Texcoco ežero pelkėse. Jie gamino spiruliną kaip duonos kepalus, maišydami ją su kukurūzų krakmolu, džiovindami saulėje ir valgydami savotiškus spirulinos krekerius. Jie taip pat mėgo jį derinti su kita actekų mėgstama kakava.

XVI amžiuje, kai ispanai užkariavo Meksiką, jie atrado, kad actekai, gyvenantys sostinėje Tenočtitlano esantis Meksikos slėnis, surinkęs „naują maistą“ iš ežero. Ispanijos metraštininkai aprašė žvejus su puikiais tinklais, kurie iš marių rinko šį mėlynos spalvos „techuitlatlą“ ir iš jo gamino mėlynai žalią pyragą. Kitos legendos byloja, kad actekų bėgikai vartojo spiruliną savo maratonuose.

Kanembu gentis ir spirulina Čado Respublikoje 

Čado Respublikoje yra didžiausias natūralus ežeras su spirulina – Čado ežeras.

Šalia ežero gyvena Kanembu žmonės, vietiniai regiono žmonės. Jie kasdien suvartoja 10–12 g spirulinos sauso pyrago pavidalu, kuri yra baltymų, mineralų ir vitaminų šaltinis.

Kanembu žmonės šlapius jūros dumblius renka į molinius vazonus, tada perkošiame per medžiaginius maišus ir iškeliauja ant smėlėto ežero kranto, kad išdžiūtų saulėje. Tada pusiau sausi dumbliai supjaustomi smulkiais gabalėliais ir išvežami į kaimus, kur ant specialių kilimėlių džiovinami saulėje. Išdžiūvę šie jūros dumblių „pyragėliai“ parduodami vietiniame turguje. Nacionalinėje Kanebu virtuvėje spirulina yra maždaug 70% patiekalų. Dihe pyragaičiai dedami į pomidorų ir pipirų padažą, sorų košę, pupeles, žuvį ar mėsą.

2000 m. atliktame tyrimeBuvo pažymėta, kad kasmet Čade nuskinamos vietinės diha vertės (apie 40 tonų), yra daugiau nei 100 000 JAV dolerių, o tai yra svarbus indėlis į regiono ekonomiką. 1940 m. prancūzų fitologas (biologas, besispecializuojantis dumblių ir fitoplanktono tyrime) Danjard paskelbė ataskaitą apie Kanembu genties, esančios prie Čado ežero, suvartojamą dihe. Danjardas taip pat pažymėjo, kad tie patys dumbliai yra paplitę daugelyje Rifto slėnio ežerų ir buvo pagrindinis aplink šiuos ežerus gyvenančių flamingų maistas. Po dvidešimt penkerių metų, 1964–1965 m., Belgijos ekspedicijos per Sacharą botanikas Jeanas Leonardas pranešė radęs keistus žalsvus valgomus pyragus, parduodamus vietinėse rinkose Fort Lamy (dabar N'Djamena) Čade. Kai vietiniai pasakė, kad šie pyragaičiai buvo gaminami vienoje iš vietovių prie Čado ežero, Leonardas suprato ryšį tarp dumblių žydėjimo ir džiovintų pyragų iš turgaus.
Iš naujo atrasti Spiruliną  1967 m. Tarptautinė taikomosios mikrobiologijos asociacija pripažino Spirulina kaip „nuostabi maisto šaltinio ateitis“
Šaltinis

Spirulinos maistinių savybių analizė parodė:

 • išskirtinai didelis baltymų kiekis, maždaug 60–70 procentų sausos masės; 
 • subalansuotas nepakeičiamų aminorūgščių kiekis.

Šių pirmųjų duomenų pakako aštuntajame dešimtmetyje pradėti daug mokslinių tyrimų projektų pramoniniais tikslais, nes mikroorganizmai (mielės, chlorelė, spirulina, kai kurios bakterijos ir pelėsiai) tuo metu atrodė tiesiausias kelias į nebrangius baltymus – vadinamuosius „vienaląsčius baltymus“.

Tuo pačiu metu Prancūzijos naftos institutas gavo „Sosa-Texcoco Ltd“ užklausą dėl ir tiria dumblių žydėjimą vandens telkiniuose jų natrio bikarbonato gamykloje ežere netoli Meksiko. Rezultatas buvo pirmasis sistemingas ir išsamus spirulinos augimo poreikių ir fiziologijos tyrimas. Šis tyrimas, kuris buvo garsaus mokslininko Claude'o Zaruccos daktaro disertacijos dalis. (1966), buvo pagrindas sukurti pirmąją didelio masto spirulinos gamybą.  Šaltinis

Šiandien gaminama Spirulina daugiau nei 22 ir naudojami daugiau nei 77 šalyse

Nors joks mikroorganizmas nepateisino pažado gauti pigių baltymų, spirulina ir toliau traukė mokslininkų susidomėjimą dėl savo unikalių maistinių savybių.

Šiandien spirulinos gamyba klesti visame pasaulyje. yra specializuotas leidimas ir Algae Industry Journal svetainė. Šaltinis

Šiandien Spirulina naudojama:

 • maisto priedai; 
 • kosmetika; span>
 • dumblių aliejus;
 • vandens valymas;
 • Dumblių biokurasSpirulinos maistinės sudedamosios dalys 

Šis unikalus žalieji dumbliai yra daugiafunkcis maisto papildas. Jame ne tik gausu vitaminų ir mineralų, jis taip pat valo, stiprina ir subalansuoja mūsų organizmą. Spirulina taip pat yra gausus B grupės vitaminų, antioksidantų, vitaminų C, D ir E, mineralinių maistinių medžiagų (kalio, magnio, geležies, cinko ir kalcio) šaltinis

 

100 g sausos spirulinos

10 g sausos spirulinos

Rekomenduojama paros norma

Baltymai

63 g

6,3 g

 

Riebalai

4,3 g 

0,43 g

 

Angliavandeniai

17,8 g

1,78 g

 

Chlorofilas

1150 mg

115 mg

 

Magnis

319 mg

31,9 mg

250 mg

Beta karotinas

120 mg

12 mg

10mg

Tiaminas (vitaminas B1)

1mg

100 µg

1,3 mg

Riboflavinas (vitaminas B2)

4,5 mg

4 50 mcg

1,6 mg

Niacinas (vitaminas B3)

14,9 mg

1,49 mg

16 mg

Pantoteno rūgštis (vitaminas B5 )

1,3 mg

130 µg

7 mg

Piridoksinas (vitaminas B6)

1 mg

100 µg

1,8 mg

Kobalaminas (vitaminas B12)

0,16 mg span>

16 µg

2 µg

Folio rūgštis

0,027 mg

2,7 µg

220 µg

 

Spirulina ir baltymai

Spirulina yra nuostabus baltymų šaltinis. Maždaug 60–70% jo sausos masės sudaro lengvai virškinami baltymai. Tai taip pat geras būdas patikrinti spirulinos kokybę – jei baltymas yra mažiau nei 60 % sausos spirulinos, vadinasi, produkto kokybė prasta.

Dumblių baltymas toks pat visavertis baltymas kaip, pavyzdžiui, kiaušiniuose – jame yra visos būtiniausios aminorūgštys. Spirulinoje yra gana daug aminorūgščių leucino, izoleucino ir valino, o metionino, cisteino ir lizino randama daug mažesniais kiekiais, palyginti su gyvūninių baltymų šaltiniu.

Vitaminas B12 spirulinoje

Spirulinoje yra aktyvios formos B12. , jis lengvai metabolizuojamas virškinamajame trakte. Manoma, kad mėlynieji žalieji dumbliai turi du ar tris kartus daugiau vitamino B 12 nei jautienos kepenys.

Vis dėlto kyla neišspręstų diskusijų. kiek tiksliai jame yra B-12. Spirulina yra įvairių rūšių, o vitaminų kiekis įvairiose rūšyse skiriasi.

Todėl anemija sergantys žmonės arba veganai turėtų nepasikliaukite vien spirulina, kaip vieninteliu vitamino B12 šaltiniu, kompensuojančiu jos trūkumą.

 Karotenoidai ir spirulina

Spirulinoje yra dešimties karotinoidų antioksidacinis kompleksas. Šie karotinų ir ksantofilų mišiniai veikia įvairiose kūno dalyse ir veikia sinergiškai su kitais esminiais vitaminais, vitaminu E, mineralais ir fitonutrientais, esančiais spirulinoje. Net jei kasdien nevalgote rekomenduojamų 4–9 porcijų vaisių ir daržovių, nuo spirulinos galite gauti karotinoidų antioksidantų apsaugą.

Šios maistinės medžiagos apsaugo širdies ir kraujagyslių sistemą dėl didelio antioksidacinio potencialo.

Jos taip pat turi įtakos odos uždegimams ir yra idealus ingredientas žmonėms, sergantiems egzema ar psoriaze.

Spirulinoje yra daugiau vitamino A nei bet kuriame kitame planetos augale padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, mažina vėžio riziką ir apsaugo nuo akių ligų. span>

Vėžio sveikatos priežiūros institucijos paskelbė tyrimus, rodančius, kad beta karotinas gali sumažinti visų rūšių vėžio riziką. Kadangi atrodo, kad vėžio atvejų padidėjimą lemia aplinkos veiksniai, ypač dieta, šią riziką galima sumažinti padidinus apsauginius veiksnius (pvz., įtraukiant beta karotenoidus į mitybą). Šaltinis

 

Spirulina ir chlorofilas 

Magnis yra pagrindinis chlorofilo elementas, todėl spirulina yra natūralus magnio šaltinis. Palankiai veikia žarnyno veiklą, stiprina kaulus, dalyvauja detoksikacijos (kraujo ir limfos) procesuose, valo, stiprina kepenis ir inkstus. Taip pat buvo įrodyta, kad jis turi antimutageninių savybių (mutagenai yra susiję ne tik su genotoksiškumu ir kancerogeneze, bet taip pat yra susiję su keleto lėtinių degeneracinių ligų atsiradimu ir patogeneze, įskaitant kepenų sutrikimus, neurodegeneracinius sutrikimus, širdies ir kraujagyslių sutrikimus, diabetą, artritą. , lėtinis uždegimas ir senėjimo procesas Vienas geriausių būdų sumažinti žalingą mutagenų poveikį yra natūralių antimutagenų naudojimas). Šaltinis 

Chlorofilas kartais vadinamas „žaliuoju krauju“, nes jis panašus į žmogaus hemoglobino molekulę kraujas. Teigiamas spirulinos poveikis anemijai gali būti dėl šio chlorofilo ir hemoglobino panašumo. Spirulinoje yra 1 % chlorofilo – vieno didžiausių kiekių gamtoje.

Spirulinoje esanti gama-linoleno rūgštis 

Gama linoleno rūgštis yra prostaglandinų, pagrindinių hormonų, kontroliuojančių daugelį funkcijų, pirmtakas. Dietiniai sotieji riebalai ir alkoholis gali sukelti trūkumą ir slopinti prostaglandinų susidarymą. Tyrimai rodo GLA trūkumo skaičių sergant daugeliu ligų ir sveikatos problemų, todėl GLA šaltinis mityboje tampa itin svarbus. Kiti gerai žinomi maistinio GLA šaltiniai yra motinos pienas ir nakvišų, juodųjų serbentų ir agurklių sėklų ekstraktai. Šaltinis

Kitų Spirulinos fitonutrientų paletė

Šioms funkcinėms maistinėms medžiagoms nerekomenduojama paros norma, tačiau jos taip pat žinomos dėl naudos sveikatai.  Tai pigmentai ir polisacharidai. Pigmentai padeda sintetinti fermentus, reikalingus medžiagų apykaitai organizme reguliuoti. Tamsi spirulinos spalva atsiranda dėl natūralių pigmentų, kurie surenka įvairaus ilgio saulės spindulius.

 • Fikocianinas

Šis pigmento-baltymų kompleksas, sintetinamas melsvai žalių mikrodumblių, yra apie 14% spirulinos. Fikocianinas atsirado milijardą metų prieš chlorofilą ir gali būti laikomas chlorofilo ir hemoglobino pirmtaku. Daugelis tyrimų rodo, kad jis stimuliuoja imuninę sistemą.

 • Polisacharidai 

Polisacharidai yra svarbi biologinių polimerų klasė. Jų funkcija gyvuose organizmuose dažniausiai siejama su struktūra arba saugojimu. Spirulinoje yra nuo 15 iki 25% angliavandenių ir cukraus. Pagrindinės angliavandenių formos yra ramnozė ir glikogenas – du polisacharidai, kuriuos organizmas lengvai pasisavina su minimaliu insulino įsikišimu. Dėl šios priežasties spirulina aprūpina organizmą greita energija neapkraudama kasos ir nespartindama hipoglikemijos.

 • Glikolipidai ir sulfolipidai

Glikolipidai ir sulfolipidai laikomi svarbiomis priešvėžinėmis medžiagomis. Jie taip pat žinomi dėl savo priešuždegiminių ir antivirusinių savybių.

Glikolipidai yra labai svarbūs mažinant daugelio lėtinių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligos bei neurodegeneracinės. Šaltinis

Spirulinos nauda sveikatai

Daugelį degeneracinių ligų sukelia arba paūmėja laisvieji radikalai. Spirulinos naudojimas skatina antioksidantų ir šarmų patekimą į organizmą, kurie pripildo organizmą deguonimi, stimuliuoja kraujotakos ir limfos sistemas. Jūsų kūnas nepasikeis iš karto po to, kai pradėsite vartoti spiruliną, tai gali užtrukti. Tačiau toliau vartojant gydomąją dozę, bus pastebimi reikšmingi teigiami pokyčiai.

Ką duoda reguliarus spirulinos papildymas?

 • Šarminimas – organizmo aprūpinimas deguonimi. 
 • Imuniteto gerinimas
 • Geležies šaltinis – padeda anemijos profilaktikai ir gydymui. 
 • Privalumai  nėščiosioms (būtina tik pasitarus su gydytoju).
 • Antibiotinės ir antivirusinės savybės
 • Priešvėžinės ir priešnavikinės funkcijos.

Anemija ir spirulina 

Pasaulio sveikatos organizacija 2008 m. pareiškė, kad pasaulyje maždaug 2 mlrd. serga mažakraujyste, o apie 1,7 mlrd. žmonių nevartoja pakankamai geležies, todėl jiems kyla anemijos išsivystymo rizika. Šaltinis Anemija yra rimta blogos sveikatos priežastis, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Vegetariška ir veganiška mityba, taip pat mažai maistinių medžiagų turinčio maisto vartojimas gali lemti geležies trūkumą organizme. Žarnyno problemos taip pat gali sukelti vitamino B12 malabsorbciją, dėl kurios išsivysto kita anemijos forma ir atsiranda energijos trūkumas bei galvos smegenų kraujotakos sutrikimai.

Spirulina yra turtingas geležies šaltinis. 4–5 g spirulinos vartojimas nedideliam geležies trūkumui gydyti gali būti toks pat veiksmingas kaip geležies papildų vartojimas. buvo atlikta daugybė tyrimų, kurių rezultatai parodė, kad spirulinos vartojimas padidina hemoglobino lygis Šaltinis

 

Spirulinos senėjimą stabdantys privalumai 

Spirulinoje yra vienas iš galingiausių antioksidantų, beta karotino. Yra žinoma, kad antioksidantai atlieka anti-senėjimo funkcijas, leidžiančius kuo ilgiau atrodyti jaunesniems.

Spirulina negali sustabdyti senėjimo. kūno, tačiau tai leis jums oriai senėti, išlaikant gerą sveikatą bet kuriuo mūsų gyvenimo etapu.

Sumažinti mažo tankio lipoproteinų ir trigliceridų lygis 

Širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Kaip paaiškėjo, spirulina teigiamai veikia daugelį veiksnių, sukeliančių širdies ir kraujagyslių sistemos veikimo sutrikimus. Pavyzdžiui, jis gali sumažinti bendrojo cholesterolio, „blogojo“ cholesterolio (MTL) ir trigliceridų kiekį, o kartu padidinti „gerojo“ cholesterolio (DTL) kiekį.

Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 25 žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, 2 gramai spirulinos per dieną žymiai pagerino jų veiklą. Šaltinis 

Kitas tyrinėjimas su tiriamaisiais, kurių cholesterolio kiekis buvo didelis, parodė, kad 1 gramas spirulinos per dieną sumažino trigliceridų kiekį 16,3 %, o "blogąjį" MTL - 10,1 %.Šaltinis

Spirulinos priešvėžinės savybės

Kai kurie įrodymai rodo kad spirulina turi priešvėžinių savybių.

Tyrimai Tyrimai su gyvūnais rodo, kad jis gali sumažinti vėžį ir naviko dydįŠaltinis

Spirulinos poveikis burnos vėžiui buvo ypač gerai ištirtas. viename tyrime buvo ištirti 87 žmonės iš Indijos, turintys ikivėžinių burnos pažeidimų, vadinamų burnos poodine fibroze. Tarp tų, kurie vienerius metus kasdien vartojo 1 gramą spirulinos, 45 % pastebėjo, kad jų pažeidimai išnyko, palyginti su tik 7 % kontrolinėje grupėje. Šaltinis Kai šie žmonės nustojo vartoti spiruliną, beveik pusei jų kitais metais vėl atsirado naujų pažeidimų.

Spirulina ir kraujospūdžio mažinimas

Padidėjęs kraujospūdis dažnai yra kraujagyslės susiaurėjimo arba kraujo klampumo pasikeitimo rezultatas. Tai padidina širdies priepuolio ar insulto riziką.Hipertenzijos priežastys gali būti įvairios – nuo mitybos ir aplinkos veiksnių iki streso ir genetinių veiksnių.

Yra įrodymų, kad spirulina mažina kraujospūdį (tiek sistolinį, tiek diastolinį). ) žmonėms, sergantiems hipertenzija. Šaltinis

Alerginio rinito simptomų mažinimas

DUK – dažnai užduodami klausimai:

Моя подруга принимает биодобавки с хлореллой и говорит, что она намного полезнее спирулины.

И спирулина, и хлорелла — это действительно суперпродукты. Они очень похожи на вкус похожи и имеют много похожих свойств. Однако эти свойства не идентичны, поэтому мы выделим некоторые различия: 

 • Спирулина содержит больше незаменимых аминокислот 
 • Спирулина содержит больше белка 
 • Спирулина является лучшим источником GLA (гамма-линолевой кислоты), «хорошего» жира, который необходим для здоровой работы мозга и сердца. 
 • Хлорелла содержит больше витамина В12 
 • Хлорелла содержит больше железа, чем спирулина 
 • Хлорелла - это зеленая водоросль, а это значит, что она содержит значительно больше хлорофилла, чем спирулина — сине-зеленая водоросль

Я купила порошок спирулины для смузи и салатов, но мне ее вкус кажется таким неприятным — я потом не могу есть эту еду. Как заставить себя?

Это нормально, спирулина — это водоросль и ее вкус может нравиться не всем, точно так же как не всем может нравиться вкус морепродуктов, рыбы или устриц. Вы можете отказаться от добавления порошка спирулины в пищу и просто принимать ее в виде капсул или таблеток.

Возможно ли выращивать спирулину самостоятельно в домашних условиях?

Да, это возможно. Вам понадобится аквариум, место с постоянным источником солнечного света в вашем доме и набор для выращивания спирулины, который можно купить в интернете. Но не забывайте, что это довольно трудоемкий и длительный процесс и, возможно, проще будет купить уже готовую продукцию?

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.