Ar vitaminas C padeda nuo peršalimo?

Ar vitaminas C padeda nuo peršalimo? Ši teorija buvo populiari praėjusio amžiaus 70-ųjų pradžioje, kai Nobelio premijos laureatas Linusas Paulingas paskelbė darbą apie peršalimo ligų profilaktiką su mega dozėmis vitamino C. Jis pats suvartodavo iki 18g vitamino C per dieną.

Tačiau šiuolaikinių tyrimų rezultatai nebuvo patvirtinti.

Iš tiesų, vitaminas C yra antioksidantas ir būtinas kolageno gamybai žmogaus organizme. Kolagenas – baltymas, suteikiantis odai tvirtumo ir elastingumo.

Tyrimai taip pat parodė didelę vitamino C koncentraciją imuninėse ląstelėse. Peršalus imunocitams, vitamino C suvartojama 3 kartus.

29 tyrimų, kuriuose dalyvavo 11 306 žmonės, metaanalizė parodė, kad vitaminas C nesumažina peršalimo rizikos, bet sumažina ligos sunkumą. ir ligos trukmę.

Labai svarbu kasdien gauti pakankamai vitamino C, nes jis nesikaupia organizme. 

Mūsų parduotuvėje yra didelis šio pasirinkimas. vitaminas įvairiomis formomis: askorbo rūgšties pavidalu, askorbatai, esteriai.

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.