Facebook Pixel

Vitaminas D ir žiema. Kaip išvengti vitamino D trūkumo žiemą?

Vitaminas D ir žiema. Kaip išvengti vitamino D trūkumo žiemą?

Vitaminas D gaminasi organizme veikiant saulei. Ką daryti, kai saulės spindulių nepakanka? Žiemą šalto klimato zonose, tarp jų ir Ukrainoje, gresia vitamino D trūkumas.Kaip išvengti vitamino D trūkumo žiemą?
Vitamino D trūkumas – daugumos ukrainiečių problema. Žiemą vitamino D ypač reikia, nes jo lygis gerai veikia organizmo imunitetą. Vitaminas D, kuris palengvina kalcio pasisavinimą ir yra svarbus veiksnys bendrai kalcio apykaitai organizme, taip pat vaidina svarbų vaidmenį vyresniame amžiuje, kai mūsų problema yra kaulų apsauga.
Vitaminas D ir imunitetas žiemą
br />Vitaminas D yra natūralus hormonas, aktyviai dalyvaujantis organizmo imuniniame atsake. Be vitamino D mūsų gynėjų nuo infekcijų armija – T-limfocitai – yra vangi ir ne tokia drąsi. Mokslininkai teigia, kad vitaminas D tikrai yra svarbesnis už vitaminą C imuniteto gerinimui. Taip pat yra mokslinių įrodymų, kad vitaminas D gali riboti bakterijas. Mokslininkai galvoja ir apie vitamino D trūkumo vaidmenį depresijos vystymuisi.
Iš kur jūs gaunate vitamino D žiemą?
Žiemą Ukrainoje galime būti tikri, kad vitamino D turime per mažai, nes trūksta saulės. Naudotis soliariume nėra prasmės, nes lempos neskleidžia ultravioletinių SPINDULIŲ, būtinų vitamino D gamybai. Belieka vitamino D ieškoti tame, ką valgome. Mylėkime žuvį! Juose gana daug vitamino D. Taip pat galite įdėti avokadų, kiaušinių trynių ir mėlynių, taip pat sviesto, grietinėlės ir žolelių. Apie tai gali signalizuoti ir odos bei junginės uždegiminiai procesai, taip pat mialgija ir neuralgija. Patikimiausias būdas sužinoti, ar mums trūksta vitamino D, – atlikti kraujo tyrimą ir nustatyti vitamino D kiekį. Turime atsiminti, kad vitamino D perteklius yra žalingas. Jis padidina kalcio kiekį kraujyje, sukelia galvos skausmą skrandyje ir akyse, gali sukelti viduriavimą. Esant dideliam vitamino D3 trūkumui, galima vartoti papildus, pavyzdžiui, žuvų taukus. Šiandien jis yra kapsulėse, jo skonio ar kvapo nejaučiame.

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.