Facebook Pixel

Kokių vitaminų vaikams reikia rudenį?

Kokių vitaminų vaikams reikia rudenį?

  Vaiko augimui ir sveikam vystymuisi būtinas pakankamas vitaminų, mineralų, maistinių medžiagų, kurias organizmas gauna su maistu ir pasisavinamas (dalis jų sintetinama žarnyne), suvartojimas, tačiau esant visavertei sveikatai ir tinkamai mitybai. . Rudenį vaiko imunitetas nusilpęs, jis linkęs dažnai sirgti, tokiu atveju būtina vartoti vitaminus, vitaminų kompleksus, nes sveikata tiesiogiai susijusi su imuninės sistemos veikla.

  Kiekviename vitaminų komplekse yra vitamino C, kuris yra būtinas audinių augimui ir atstatymui, kolageno sintezei ir antioksidacinei ląstelių apsaugai nuo laisvųjų radikalų. Jis padeda stiprinti kraujagyslių sieneles nuo mažiausių iki pagrindinių, normaliai funkcionuoti širdžiai ir kitiems organams. Jam dalyvaujant, sintezuojamas kolagenas – baltymas, kuris dalyvauja atkuriant odos ląsteles, kremzles, sausgysles, dalyvauja formuojant kraujo ląsteles, padeda pasisavinti geležį ir vitaminą E, reguliuoja medžiagų apykaitą ir yra imunomoduliatorius.

  Vitaminas E yra būtinas skeleto, širdies ir lygiųjų raumenų struktūrinei ir funkcinei palaikymui. E, A ir C grupių vitaminai yra imunomoduliuojantys vitaminai ir yra kiekviename multivitaminų komplekse. Dantų tvirtumui ir augimui vaiko organizmas turi būti aprūpintas vitaminu D, fosforu, kalciu, magniu, būtinas tinkamam kaulų, dantų formavimuisi, fosforo, kalcio pasisavinimui ir yra profilaktinė priemonė sergant ankstyvuoju rachitu. , karieso, skatina greitą vaiko organizmo augimą ir vystymąsi.

  B grupės vitaminai yra nepakeičiami energijos balansui, nervų veiklai (normalioms pažinimo funkcijoms). Jie mažina streso poveikį, normalizuoja virškinimą ir cukraus kiekį kraujyje, gerina plaukų, odos, nagų būklę. Vienas pagrindinių mineralų – cinkas, reikalingas sklandžiai imuninės sistemos veiklai, apsaugai nuo virusinių infekcijų ir navikų plitimo. Jodas turėtų būti kiekvieno vaiko komplekso dalis, priklausantis skydliaukės hormonui ir atsakingas už vaiko organizmo augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos procesų efektyvumą ir šilumos gamybą, jo trūkumą – pagrindinė skydliaukės ligų priežastis, dėl kurios mažėja vaisingumas, įgimti apsigimimai, vaikų vangumas.

 Straipsnio autorė Julija Povoroznyuk yra gydytoja –mitybos specialistė, terapeutė, Ukrainos dietologų asociacija, profilaktinės ir anti-senėjimo terapijos asociacija. Holistinis integracinis požiūris, stabdantis senėjimą. Baigė Vinicos nacionalinį medicinos universitetą. M. I. Pirogovas & nbsp; Shupyk Gastroenterologijos ir dietologų katedroje, Terapijos skyriuje. Mokymai iš A.V. Primak (Funkcinės medicinos instituto narys, JAV), Dr. Kalinchenko endokrinologijos klinika (Maskva), Tarptautinis prevencinės ir integracinės, anti-senėjimo medicinos institutas PreventAge (Maskva). «Skeleto ir raumenų sistemos sveikata ir amžius» . Svorio metimo, svorio didinimo, mitybos terapijos suaugusiems ir vaikams mitybos programos autorius. nutraceutinė trūkumų korekcija, virškinimo trakto, širdies ir kraujagyslių, nervų, endokrininės, kvėpavimo sistemos atkūrimo programos, pasiruošimas nėštumui, vaikų ASD, autizmo, ADHD nutraceutinė korekcija.

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.