Facebook Pixel

Biotinas ir jo trūkumo organizme simptomai

Biotinas ir jo trūkumo organizme simptomai

Biotinas (vitaminas H) vaidina svarbų vaidmenį angliavandenių apykaitoje, sąveikaudamas su insulinu, be to, dalyvauja gliukozės metabolizmą skatinančios medžiagos gamyboje. Taip pat biotinas gali būti vadinamas grožio vitaminu odai, nagams ir plaukams dėl jo kiekio ir ypač svarbios sieros transportavimo funkcijos.

Kai organizme trūksta biotino, cukraus ir cholesterolio lygis kraujyje pakyla, vystosi anemija ir silpnumas bei mieguistumas, raumenų skausmai. Šio vitamino trūkumas gali sukelti depresiją, pykinimą ir apetito praradimą. Kad išvengtumėte šių nepageidaujamų pasekmių, turite žinoti pagrindinius vitamino H trūkumo požymius.

Jei slenka plaukai, atsiranda pleiskanų, oda tampa per riebi arba sausa – tai yra aiškūs biotino trūkumo požymiai.

Tokio trūkumo priežastys gali būti ilgas antibiotikų kursas, reguliarus alkoholio vartojimas, prieštraukulinių vaistų vartojimas, daug žalių kiaušinių valgymas.

Kaip kompensuoti vitamino H trūkumą reikia laikytis specialių dietų, kurias būtinai paskirs gydytojas, taip pat papildyti mitybą vitaminų kompleksais ir maisto papildais, kurių sudėtyje yra biotino.

Atsakomybės neigimas

Šis tinklaraštis nėra skirtas diagnozei, gydymui ar medicininėms konsultacijoms teikti. Informacija šiame tinklaraštyje pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl bet kokių medicininių ir su sveikata susijusių diagnozių ir gydymo kreipkitės į savo gydytoją. Šiame tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma pasikonsultavimo su gydytoju pakaitalu. Šio tinklaraščio straipsniuose pateikti teiginiai apie konkrečius produktus nėra patvirtinami dėl ligų gydymo, diagnozavimo ar prevencijos.

Ar jums patiko šis įrašas?
0
0
Straipsnio komentarai
Nėra atsiliepimų
Pridėkite savo apžvalgą

Atsiliepimai bus rodomi po moderavimo.